13/01/17

Po prvýkrát vo Viedni

Áno, je to hanba, ale vo svojich 22 rokoch som bola prvýkrát vo Viedni. 
Nie však na vianočné trhy, ako chodí väčšina mojich známych počas decembra, ale ako sprvávna shopaholička som sa vybrala na nákupy. Ja mám veľmi rada pamiatky a centrá iných miest, preto sme sa ani teraz neobišli s menšom prehliadkou, ktorú som plánovala viac ako 2 hodiny, aby sme všetko stíhali bez stresu a zhonu. 
Na turistiku sme si nevybrali príliš vhodný čas, keďže vonku bolo -7. Tento chlad neprospieval ani môjmu telefónu, ktorý sa vypínal sám od seba, a preto sa mi niektoré fotky neuložili :( 
Hundertwasserhaus
Naša prvá zastávka. Hundertwassera mám rada už od základnej školy, kde som sa s ním stretla na hodine výtvarnej výchovy. Ako maliar ma nezaujal, ale ako architekt nadchol. Milujem jeho netypické stavby. Keďže sme tam došli krátko po ôsmej ráno, všetko bolo ešte zatvorené, takže dom sme si pozreli len z vonku.
Hm, ak by obnovili ten biely náter, určite by to bolo lepšie. 
Dóm svätého Štefana
Naša druhá zastávka. Musím povedať, že tento kostol sa mi veľmi páčil zvonku a bola som rada, že sme mali možnosť dostať sa aj do vnútra, ale tam prišlo sklamanie. Kostol vôbec nepôsobil honosne, nemal krásne okná. Takže z vonku bol oveľa krajší. Mrzelo ma, že takmer okolo celého kostola bolo lešenie, ktoré bránilo vo výhľade. 


Mozartov park
Moja sestra bola vo Viedni po lete a neskutočne sa mi páčili jej fotky z tohto parku. Samozrejme, že počas zimy nemá takú atmosféru ani krásu, ale začalo svietiť slniečko a socha Mozarta vyzerala ešte viac veľkolepejšie. 


Viedenská opera
Postupne sme sa dostali do centra, kde sa nám naskytol pohľad na operu, ktorá ma takto z rána príliš neoslovila. Za tmy sa mi páčila oveľa viac, lenže už sme nejako nestíhali ísť na druhú stranu a odfotiť si ju. 

Potom sme sa dostali na námestie Márie Terézie, kde bola jej obrovská socha, ale, žiaľ, fotka sa mi neuložila. 


Viedenský parlament
Historická budova, ktorá sa mi páčila snáď najviac z centra. Určite je stokrát krajšia ako budova nášho parlamentu :D


Radnica
Zase sme nemali príliš veľké šťastie, pretože akurát tam demontovali vianočné trhy, všade okolo bol plot a nedala sa spraviť pekná fotka. Čo ma prekvapilo, v parku bola veľká ľadová dráha, kde sa dalo korčuľovať. 


Votivkirche
Posledná zastávka našej prehliadky mestom a zase samé lešenie... 

A potom už nasledovala dlhá cesta do obchodného centra na nákupy.
Určite by som chcela toto mesto ešte raz navštíviť a pridať do zoznamu aj zámky a nejaké menej známe ale zaujímavé miesta.

13 komentárov:

 1. Vídeň je podle mně je krásná! :) Byla jsem tam již třikrát, vždy v předvánočním období a byla nadšená! :)

  www.lifestylebirdie.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásné fotky! Já byla ve Vídni taky jen jednou, kdysi právě na vánočních trzích, ale moc ráda bych se tam podívala znovu, je to krásné město :)
  LOVELY IMPERFECTIONS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krasne fotky, dúfam že si si ju poriadne užila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Viedeň je nádherná :) rada tam chodím a cítim sa tam skvelo :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som bola vo Viedni len raz a to som bola ovela starsia nez si teraz ty :) takze pohodka ;) krasne fotky, Vieden je nadherna!
  Beauty shopaholik Tili

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Joooj nádhera! Dlho som nebola vo Viedni, kvôli škole, práci...ale musím sa tam vychystať čoskoro.. Je to nádherné mesto, z ktorého tú noblesu a históriu cítiť na každom rohu .. :)
  BeautyByLenka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Viedeň je fakt krásna ! :) ja tam chodím pokaždý jeden rok a je to tam čoraz krajšie ! :)

  Tammybeaty

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Viedeň je nádherná, už aj aj by som si tam rada zašla, uvidíme, keď sa oteplí. Krásne fotky :)

  TheDaniellaBlog

  OdpovedaťOdstrániť
 9. vo Viedni som bola 1 alebo 2krát a bolo to tam naozaj nádherné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Vienna is a fantastic city! I was there two years ago and I hope I can visit again and again))
  www.recklessdiary.ru

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Mne sa veľmi páči Belveder, no neviem presne ako sa to píše, ale skrátka zimné sídlo Habsburgovcov. Jasné aj Shonbron je super, ale ten nie je tak v centre. A ešte je fajn zábavný park Prater.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť