16/09/20

Krásna ako morská panna? Vďaka morskému kolagénu (Mermaid Collagen #1)

Žiaľ, nemladneme. Psychicky možno, ale fyzicky určite nie :D Cítim sa máličko deprimovaná z toho, že mám bližšie k 30tke ako k 20tke. A čo si budeme hovoriť, už to nie je čo to bývalo... 

6 rokov som pracovala ako promotérka a hosteska. Túto prácu som milovala, preto si ešte aj popri mojej aktuálnej práci "výjdem" občas na nejakú brigádu. Podľa mňa je to úplne skvelá práca popri škole, no prináša so sebou aj množstvo "utrpenia". Stále ma vedelo vytočiť, keď som si čítala komentáre typu hostesky nič nerobia, len stoja a usmievajú sa. Je to pravda, ale nie úplná. Musíme sa starať o to, aby o každého bolo postarané, aby ľuďom nič nechýbalo, aby každý dostal, čo dostať má a väčšinou túto prácu vykonávame v stoji na vysokých opätkoch. Najprv je to fajn, no po pár hodinách v 12 cm ihličkách sa cítite ako fakír, čo chodí po najostrejších hrotoch. A všetko si to odnesú kĺby. 

Aj práve preto som sa rozhodla siahnuť po morskom kolagéne Mermaid Collagen. V živote zažívame rôzne stresové situácie. V mojom prípade si to z veľkej časti odniesli vlasy, ktoré vypadávajú viac, ako by bolo vhodné, sú slabé a lámu sa. So zmenou režimu (keďže pracujem 5 dní v týždni) sa musela vysporiadať aj moja pleť, ktorej už nie je dopriane tak veľa spánku a svojím vzhľadom mi dáva najavo, že trpí a doslova kričí o pomoc. Zvládne jej pomôcť tento kolagén?


V spolupráci so stránkou morskykolagen.com som si pre vás pripravila sériu článkov, v ktorých si predstavíme ich Mermaid Collagen a nebude chýbať ani moja osobná skúsenosť s týmto produktom. 

Čo je kolagén? 

Kolagén je základný stavebný prvok v tele. Pôsobí ako spojivo buniek prakticky v celom tele, to znamená nielen v kostiach, šľachách, kĺboch a pokožke, ale napríklad aj v krvných cievach, rohovke oka a dokonca v zuboch. Dá sa teda povedať, že v tele živočíchov a ľudí funguje ako lepidlo, podporujúce prácu buniek v tkanivách.
Kolagén si telo tvorí samo, no s pribúdajúcim vekom jeho produkcia klesá a to približne od 25. roku života. Takže som jasná :D 

Typy kolagénov 

V súčasnosti poznáme 27 typov kolagénov, ktoré sa nachádzajú v rôznych živočíšnych tkanivách. Pre ľudské telo sú však najdôležitejšie prvé štyri typy.

Typ I.: tvorí najväčšiu časť kolagénu v ľudskom tele, až 90%. Pozostáva z hustých vláken, ktoré tvoria štruktúru kože, kostí, šliach, vláknitej chrupavky, spojivových vláken a zubov.
Typ II.: Tvoria ho voľnejšie vlákna, nachádzajúce sa v elastickej chrupavke, ktorá má za úlohu tlmiť nárazy v kĺboch.
Typ III.: Tvorí štruktúru svalov, orgánov a tepien, nachádza sa v rýchlo rastúcich tkanivách. Tento typ je súčasťou hlavne mladých organizmov a neskôr ho postupne nahrádza kolagén typu I. 

Mermaid Collagen

Je hydrolyzovaný morský kolagén typu I., ktorý v jednej dávke obsahuje 5,5 g toho najčistejšieho a najkvalitnejšieho morského kolegénu, ktorý je vyrobený z kože hlbokomorských tresiek. Produkt neobsahuje žiadne pridané látky - je bez konzervantov, stabilizátorov, dochucovadiel či aróm. Ide o 100%tný morský kolagén. Ryby, z ktorých je tento kolagén vyrobený, boli chytené vo voľnom mori, nie na žiadnych farmách. Aj práve preto:
  • má veľmi jemnú chuť a nie príliš prenikavú rybiu arómu. Vďaka tomu ho môžete zmiešať s akýmkoľvek nealkoholickým nápojom,
  • produkt pochádza z Nórska. Je ošetrený množstvom certifikátov pôvodu a je podrobený kompletným laboratórnym rozborom.

Spôsob používania

1 sáčok raz denne. Obsah sáčku sa vysype do suchého pohára a zaleje sa cca 1,5 - 2 dcl nealkoholického nápoja. Zmes dôkladne premiešame a vypijeme. 

A čo získaš ako morská panna? 

  • hydratovanú a prejasnenú pleť s minimom vrások, strií a celulitídy 
  • elastickú a zdravú kožu (a šupiny :D )
  • silné vlasy a nelámavé nechty
  • pružné a pohyblivé kĺby, šlachy, väzy (a plutvy)
  • pevné kosti a spojivové tkanivo
Ruku na srdce. Ktorá z nás nechcela byť morská panna, keď bola malá? 
1 komentár: